לימודים אקדמיים

החלטת סוף סוף להתקדם בחיים וללמוד לתואר ראשון? מזל טוב!
לפניך עומדות הרבה מאוד אפשרויות.
שתי השאלות הגדולות שאתה צריך לשאול את עצמך הן: מה ללמוד? ואיפה ללמוד?
מבולבל? המידע לפניך חשוב מאוד והוא יעזור לך למצוא תשובות לשאלותיך!

השאלה הראשונה: מה ללמוד?
אם אתה עדיין לא יודע מה אתה רוצה לעשות בחיים, אתה לא יודע מה ללמוד, יש כמה דרכים שיכולות לעזור לך לקבל החלטה נכונה.
לבחירה נכונה של תחום הלימודים ישנן השלכות ארוכות טווח. באמצעות שימוש במערכות ייעוץ ומידע באינטרנט ניתן לקבל החלטות טובות יותר.
מומלץ מאוד להשתמש בכלים האלו לפני שמחליטים "מה ללמוד".

אתר "כיוונים לעתיד" בא לסייע בהחלטה מה ללמוד.

אתר אינטרנט ייחודי - "כיוונים לעתיד" - שהוקם ופותח באוניברסיטה העברית כשירות לציבור, יכול לסייע למתלבטים הרבים העומדים לפני ההרשמה ללימודים בשאלות אלו. האתר זכה בפרס קיי של האוניברסיטה העברית לשנת 2001.
באתר תוכלו למצוא, בין השאר, שאלונים אינטראקטיביים, עליהם מקבלים משוב מיידי. לדוגמא, כדי לתת מענה לצורך באיתור הקשיים בבחירת מקצוע, שולב באתר "שאלון קשיים בבחירת מקצוע", המאפשר לזהות האם יש למתלבט קשיים ובאילו תחומים.
בסיום השאלון ניתנת המלצה להיכן לפנות, בהתאם לסוג הקושי של המתלבט.

מחקר הערכה לגבי האתר, שנערך בקרב המשתמשים, הראה כי 93% מהמשיבים על שאלון המשוב ציינו כי המידע וההכוונה שקיבלו קידמו אותם בתהליך הבחירה המקצועית.


בנוסף, קיימים באתר "כיוונים לעתיד" מידע על מכונים ציבוריים ופרטיים לקבלת ייעוץ אישי, ספריות מידע תעסוקתי, מערכות ממוחשבות נוספות בהן ניתן להסתייע, מידע בנושא פסיכומטרי, המכינות הקדם אקדמיות, העתודה הצבאית, מלגות, ועוד קישורים לאתרי האוניברסיטאות ומוסדות אחרים להשכלה גבוהה.
 
אתר "המבדק" (של יורם)
מערכת המבדק מציעה לך דרך לבחירה נכונה של לימודים וקריירה ויכולה למנוע ממך את עוגמת הנפש ובזבוז הזמן והכסף הכרוכים בבחירות שגויות.
מערכת המבדק פותחה באוניברסיטה העיברית בסיוע מכון הדסה לייעוץ בבחירת מקצוע,שירות התעסוקה, ומשרד החינוך. 84% מהאנשים שעשו את "המבדק" היו מרוצים מהבחירה המקצועית שלהם גם לאחר 6 שנים. השאלה השנייה: איפה ללמוד?


ההתלבטות איפה ללמוד היא התלבטות לא פשוטה בכלל. כדי לקבל את ההחלטה הנכונה אתה צריך להתייעץ עם מי שמבין בתחום, אתה צריך לקבל הרבה מידע לגבי מוסדות לימוד ולערוך השוואה: איפה יותר כדאי ללמוד.


כדאי לבדוק גם:

איפה הכי כדאי לעשות פסיכומטרי?